« Svibanj 2024 »

Knjižničarka: Anita Cota

Radno vrijeme: 8:30-14:30 od ponedjeljka do petka

LEKTIRA za OS.doc

61. Međunarodni dječji festival Šibenik 2021.
Autor: Anita Cota, 9. 7. 2021.

61. Međunarodni dječji festival Šibenik – Hrvatska održan je od 19. lipnja do 3. srpnja  2021. godine.

Posebna je vrijednost Međunarodnog dječjeg festivala u Šibeniku njegov je likovni program, na kojem je i ove godine sudjelovala UZ "Smrika". Učenica osmog razreda Ana Dvorski predstavila se svojim viđenjem (Ne)vidljivog - ovogodišnjom temom natječaja za osnovne škole u Republici Hrvatskoj

Posebna je vrijednost Festivala njegov je likovni program, kako onaj stvoren nevještim, a razigranim dječjim prstićima tako i onaj što ga djeci daruju najeminentnija imena hrvatske i svjetske likovne umjetnosti: slikari, dizajneri, fotografi, arhitekti i drugi umjetnici koji su u svojem djelu odnjegovali i sačuvali dragocjenu vezu s iskustvima čistog djetinstva. Šibenik je za festivalskih dana mjesto uzbudljivog susreta pjesnika i djece, otvorena kinodvorana na starim goričkim skalinama, učionica novinarstva, kiparstva, stripa, filmskog i video snimanja, arhitekture i graditeljstva, pjesništva, slikarstva, dizajna, informatičkog oblikovanja, lutkarstva, glazbe i pokreta.

Ovogodišnja tema natječaja za osnovne škole u Republici Hrvatskoj, (Ne)vidljivo, posvećena je tematici nevidljivih prijetnji (pandemija virusa COVID-19, potresi) koje su imale vrlo vidljive posljedice i koje su stubokom promijenile svakodnevicu građana Hrvatske (a kad je riječ o pandemiji koronavirusa i cijeloga svijeta) te su nedvojbeno duboko utjecale i na svakodnevni i na psihički i emotivni život djece, na njihovo fizičko i mentalno zdravlje.

Saznaj više:

Priloženi dokumenti: