« Rujan 2020 »

Vijesti PŠ Oklaj
Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje
Autor: Ivana Burić, 13. 10. 2017.

Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje se obilježava svake godine u listopadu. Svečanost Dana kruha se obilježava uz molitvu, blagoslov i simbolično blagovanje kruha.

Kao i svake godine učenici zajedno a su pripremili bogato ukrašen stol krušnim proizvodima, plodovima zemlje, cvijećem i svim ostalim slasticama.

Ovogodišnju proslavu su nam uveličali učenici od 1.-4. razreda  PŠ Gradac i PO Čavoglave zajedno sa svojim učiteljicama. Svi smo se potrudili oko naših stolova i uređenja. Zajedno smo i pripremili kratak prigodni program za naše roditelje i naše goste, korisnike Doma za starije i nemoćne Oklaj.

Tijekom prigodnog prgrama, učenici PŠ Gradac pripremili su tradicionalnu pjesmu - ojkavicu pod nazivom "Petropoljska dica" .

Kako ona zvuči poslušajte i pogledajte sami.

Prigodan poklon od učenika PŠ Gradac za domaćine PŠ Oklaj.

Likovni rad učenice Eme Gabrić - Mauzolej Ivana Meštorvića, sliku je uručila Patricia Duran.

Naši dragi gosti iz PŠ Gradac i PO Čavoglave su pripremili prigodne darove za korisnike Doma za starije i nemoćne Oklaj. Darove je preuzela ravnateljica Doma i zahvalila svima na pozivu i na darovima.