« Rujan 2020 »

Vijesti PŠ Oklaj
"Poštujte naše znakove"
Autor: Ivana Burić, 20. 9. 2017.

Kako se ponašati u prometu i na što treba paziti kao aktivan sudionik u prometu, naučili su učenici 1. razreda.

Službenik PU Drniš je objasnio zašto moramo vezati sigurnosni pojas, kako prelazimo cestu, kakve vrste semafora postoje, čemu služe semafori i druge važne prometne informacije.

Učenike je zanimalo zašto se moraju vezati, smiju li sjediti na prednjem sjedalu, zašto je potrebna kaciga kod vožnje bicikla i druga pitanja.

Na samom kraju policijski službenik je podijelio učenicima reflektirajuće prsluke i kišne kabanice. Prvaši su oduševeljeni darom odmah obukli svoje reflektirajuće prsluke i slikali se s policijskim službenikom.