Vijesti PŠ Oklaj
Roški slap - izvanučionička nastava
Autor: Ivana Burić, 5. 4. 2017.

Izvanučioničku nastavu ove godine naši učenici i učitelji su proveli na Roškom slapu.

Sudjelovali su učenici od 1. - 8.razreda. Učenici su imali prethodne zadatke, a neki su zadatke obavljali u samom Roškom slapu.

Prije samog odlaska na Roški slap, učenici 7.razreda su nam održali power point prezentaciju na engleskom jeziku. Učenice 8.razreda su nam održale predavanje o krškim oblicima koje ćemo vidjeti na nastavi u prirodi.

Potom smo se uputili autobusom do ulaza u Roški slap sa strane Miljevaca. Prvo smo posjetili Oziđanu pećinu, a potom smo se drvenim stepenicama spustili u sam Roški slap.

Obišli smo i mlinice koje su nekada žitarice pretvarale u brašno a nama danas služe da vidimo kako se to nekad radilo. Na klupama smo predahnuli uz zadatke opisivanja krajolika, crtanja prirode, traženja biljnih i životinjskih vrsta te igri.