Vijesti PŠ Oklaj
Poklade u PŠ Oklaj
Autor: Ivana Burić, 7. 2. 2016.

U organizaciji učitelja i učenika održane su ovogodišnje pokladne svečanosti u našoj školi. Učenici su i ove godine pokazali kreativnost u prerušavanju ali i spretnost i plesna umijeća.

Sve je započelo u srijedu s likovnim radionicama izrade smiješnih slika i maski za  pojedine sudionike svečanosti.

Nastavak je slijedio u četvrtak kada su se učenici natjecali u nekoliko kategorija a neki su kući ponijeli i nagrade.

Prva disciplina je bila tko će brže u kostimu prenijeti kuglicu i odnijeti bodove svojoj grupi.

Nagradu je odnijela grupa predvođena učenikom 5. razreda Ivanom Marićem.

Druga disciplina je bila ples u paru s balonom između sebe. Cilj je bio zadržati balon što dulje. U tome su najuspješniji bili učenici četvrtog razreda Andrija Jakšić i Ivan Čavlina.

Zadnje discipline bile su ples pod maskama u kategoriji najbolji plesač i najbolja plesačica te izbor najkreativnije maske. Nagrade su pripale: Anti Perici učeniku 8. razreda kao najboljem plesaču, Maji Knežević, učenici 6. razreda kao najboljoj plesačici.

Nagradu za najkreativniju masku stručni žiri je dodijelio učenici 5. razreda Miji Džapo koja nas je i ove godine oduševila svojom kreativnošću.

Zabava je završila s pjesmom i plesom i uz malu zakusku koju su pripremili učenici i roditelji.