Vijesti PŠ Oklaj
SLIKOPRIČA – PŠ OKLAJ
Autor: Antoaneta Raspudić, 19. 10. 2015.

Povodom početka Međunarodnog mjeseca školskih knjižnica učenici 2. razreda PŠ Oklaj su u školskoj knjižnici izrađivali slikopriču prema predlošku pjesme Jesenska pjesma.

Učenike su prethodno njihova učiteljica Josipom Marin i knjižničarka podsjetile na neke slikopriče koje su čitali te na Jesensku pjesmu koju su ranije naučili. Tako osvježenog znanja veselo su prionuli na izradu.smiley

Učenici su umjesto odrađenih riječi iz pjesme crtali slike te ih lijepili na hamer papir na mjesto predviđeno za tu riječ. Tako je kombinacijom slika i riječi nastala slikopriča Jesenska pjesma. smiley

Nakon što su uspješno obavili zadatak, učenici su svoju slikopriču izložili ispred razredne učionice te je ukrasili prigodnim jesenskim ruhom.