Vijesti PŠ Oklaj
Maškare u PŠ Oklaj
Autor: Ivana Burić, 16. 2. 2015.

U organizaciji prvog razreda i njihove učiteljice Josipe Marin održan je maskenbal u našoj školi. Naši učenici su još jednom pokazali svoju kreativnost u izradi maski i prerušavanju.

Cijeli maskenbal je bio popraćen glazbom, plesom i zanimljivim igrama pod maskama. Tako su učenici imali prilike sudjelovati u igrama kao što su: glazbene stolice, ples u paru s balonom, nošenje jaja u žlici,...

Na samom kraju našeg plesa pod maskama nagradili smo neke učenike.

najbolja maska - Ivan Marić, učenik IV.razreda

najbolji plesni par - Ozana Sekulić, učenica III.razreda i Jure Bronić, učenik I.razreda

Učenica IV.razreda, Mia Džapo nas je i ove godine ostavila bez teksta. Njena maska je ove godine bila izvan konkurencije. Naime, zašto se Mia ove godine odlučila biti knjiga Ivane Brlić- Mažuranić? Ovako nam je to Mia ispričala:" U školskoj knjižnici sam posudila knjigu za lektiru. Lektiru sam pročitala i trebala vratiti u knjižnicu. No, kad sam je htjela vratiti, jednostavno je nestala.Roditelji i ja smo je tražili po cijeloj kući, no nije je bilo nigdje. Zato su roditelji naručili novu knjigu, platili je i ja sam je donijela u knjižnicu. Onda smo otkrili da je mlađi brat stavio knjigu u svoju kutiju s igračkama. Tamo naravno nismo gledali. Zato sam na kraju svega odlučila biti knjiga koja nam je prouzročila toliko muka.

Bravo Mija! Pokazala si svima da za dobru masku ne treba puno novca već samo dobra ideja, papir, ljepilo i boje. :-)