« Prosinac 2020 »

Vijesti PŠ Oklaj
Izvanučionička nastava Šibenik
Autor: Ivana Burić, 22. 3. 2019.

Ovog petka su učenici nižih razreda posjetili Šibenik u sklopu izvanučioničke nastave. Posjetili su: autobusni kolodvor, željeznički kolodvor, trajektno pristanište te pogledali predstavu "Nikom pravo"  u Hrvatskom narodnom kazalištu Šibenik.

Učenici su imali prilike vidjeti kako izgledaju kolodvori, tko sve radi tamo i razne zanimljivosti vezane uz kolodvore i trajektno pristanište. Naučili smo da se s vlakom možemo odvesti u Drniš, Knin, Split, Zagreb ali i u druge države. Na autobusnom kolodvoru smo uočili perone na koje staju autobusi i gdje sve možemo otputovati  s autobusom iz Šibenika i do kojih otoka se možemo dovesti.

Na samom kraju smo odgledali predstavu "Nikom pravo" u izvođenju lutkarskog kazališta Zadar.