« Svibanj 2024 »

Vijesti PŠ Oklaj
Mislim zeleno, djelujem zeleno
Autor: Ivana Burić, 22. 3. 2024.

Mislim zeleno, djelujem zeleno je dugogodišnji projekt naše škole. Realiziramo ga kroz razne akcije u školskom vrtu; sadnju biljaka, čupanje korova, branje maslina, orezivanja maslina i zalijevanje biljaka u školskom vrtu i unutrašnjem prostoru.

Svake godine prikupljamo i plastične boce te ih odvajamo u posebne spremnike, kao i ostalu ambalažu razdvajamo.

Ove školske godine smo prvo pobrali masline u školskom vrtu i preradili urod u maslinovo ulje koje školska zadruga prodaje kao naš proizvod. Osmislili smo i etiketu i lijepili ih na boce u koje smo pohranili ulje.

Na proljeće su razrednice 4. i 7.razreda zajedno s učenicima pomogli spremačicama u orezivanju maslina.

Općina Promina je zajedno s Eko udrugom "Krka" iz Knina, pozvala nas na sudjelovanje u projektu - Donirajte čepove - dobijte biljke! Donirane čepove će biti donirani Udruzi oboljelih od leukemije i limfoma u Čakovcu. Mi smo prikupili 18 vreća čepova.

Učenici su za donirane čepove dobili sadnice ljekovitog bilja: menta, matičnjak, lavanda i kadulja koje su ponijeli svojim kućama a dio smo zasadili i u školskom vrtu.