Vijesti PŠ Oklaj
U svijetu likovnih umjetnika 5
Autor: Ivana Burić, 23. 6. 2023.

Projekt obuhvaća spoznavanje određenog rukopisa likovnih umjetnika diljem svijeta. Nakon upoznavanja kratkih biografskih crtica, učenik će svojim dječjim likovnim izražajem pokušati elementima likovnog jezika prikazati vlastiti doživljaj nekog poznatog likovnog djela.

U projektu će se učenici upoznavajući najveće likovne umjetnike svijeta i domovine potaknuti na učenje i stvaranje likovnih djela, učiti kako učiti, razvijati socijalne i građanske kompetencije, razvijati poduzetništvo i inicijativnost u skladu s kurikulumom likovne kulture i međupredmetnih tema.

Učenici drugog razreda su se uključili u projekt U svijetu likovnih umjetnika 5 kroz izvannastavnu aktivnost. Ove godine smo upoznali sljedeće umjetnike:

1. Vasily Kandinsky

2. Yayoi Kusama

3. Vincent van Gogh

4. Henri Matisse

5. Gustav Klimt

6. Pablo Picasso

7. Đuro Pulitika

8. Koru slikarski rukopis

Učenici su kroz prezentacije i crtane filmove upoznali se s ovim umjetnicima i pokušali svojim vlastitim likovnim izražajem prikazati vlastiti doživljaj nekog poznatog likovnog djela.

YAYOI KUSAMA

VINCENT VAN GOGH