« Prosinac 2020 »

Vijesti PŠ Gradac
Knjige su izvor znanja
Autor: Marija Jenjić, 4. 12. 2019.

Povodom Mjeseca hrvatske knjige učenici naše škole sudjelovali su u projektu i izradi panoa ,,Moja najdraža knjiga''.

Tijekom svojega školovanja naši su se učenici upoznali s brojnim književnim djelima koja su ostavila dojam na njih.

Tako su tijekom mjeseca listopada učenici izrađivali plakat pod nazivom ''Moja najdraža knjiga''. U njoj se nalaze nazivi i autori djela koja su učenicima draga i kojima se uvijek vraćaju.

Svaki susret s knjigom je kao susret s novim prijateljem. Knjige su izvor znanja. One su vrata u neki novi, još neotreiveni svijet. Čitanjem ga otkrivamo svakim danom sve više i više.