Vijesti PŠ Drinovci
Europska oznaka kvalitete za eTwinning projekt
Autor: Ivana Rak, 17. 1. 2018.

Europska oznaka kvalitete za 2017. godinu stigla je u našu školu. Nagrađeni projekt je „Dan obitelji 2017." čiju provedbu je osmislila i realizirala pedagoginja Antonia Šindilj u područnim školama u Drinovcima, Gradcu i Oklaju.

Europsku oznaku kvalitete za 2017. godinu dobila su 952 projekta na kojima su radili nastavnici i učenici iz europskih škola. Od 952 projekta čak 102 su iz Hrvatske, a jedan od njih je iz naše Osnovne škole Antuna Mihanovića Petropoljskog.

Projekt "Dan obitelji" inicirala je udruga Zvono iz Zagreba, a svatko tko želi može se prijaviti za provedbu navedenog projekta putem eTwinninga. Upravo način provedbe koji je osmislila naša pedagoginja ocijenjen je oznakom Europske kvalitete za 2017. godinu. Projekt je proveden u područnim školama na sjednicama Vijeća učenika gdje su učenici od 1. do 8. razreda sudjelovali u radionici Važnost obitelji, osvijestili su uloge svih pojedinaca u obitelji, izradili prigodne listiće i ukrasili panoe.

U PŠ Drinovci organizirana je izložba "Zajedno smo jači" gdje su se članovima Vijeća učenika pridružili učenici nižih razreda pod vodstvom svojih učiteljica te učenici s dodatne nastave talijanskog jezika.

Na sljedećim linkovima pogledajte popis svih nagrađenih sudionika u različitim eTwinning projektima u Republici Hrvatskoj, članak sa web stranice Radio Drniša i poslušajte intervju pedagoginje u radio emisiji Tema dana Radio Drniša.

Školski profil -

Radio Drniš –

Radio emisija Tema dana na Radio Drnišu –

/upload/os-ampetropoljskog-drnis/images/newsimg/963/File/Tema%20dana%20-%2004%2001%202018.mp3