Vijesti PŠ Drinovci
STOJI GRAD – VUKOVAR
Autor: Mihaela Reškov, 20. 11. 2015.

Dana 18.studenog 2015.godine u područnoj školi Drinovci obilježen je Dan sjećanja na žrtvu grada Vukovara. Učenici od prvog do osmog razreda, zajedno sa svojim učiteljima, zapalili su svijeće i pomolili se za sve žrtve u Domovinskom ratu, a pogotovo za one iz Vukovara – grada heroja.

U tišini i skrušenosti, upaljene svijeće su položene u dvorištu škole te se i na taj način odala  počast svim stradalima u  nemilosrdnom ratu koji je poharao našu domovinu.

Nakon paljenja svijeća, učenici nižih razreda su pogledali prigodni dokumentarni film o gradu Vukovaru i zbivanjima koja su se događala 1991.godine te su i na taj način stekli uvid o količini stradanja i nevolja koje su proživjeli Vukovarci i hrvatski vojnici u to ratno vrijeme.

Učenici viših razreda također su pogledali dokumentarni film o Domovinskom ratu, gradu Vukovaru, stradavanju i žrtvama rata.

Učenici su sa svojim učiteljima uresili školske panoe prigodnim sadržajem.

„...Kad bi moga' bar

vratit' stari Vukovar...

Vratit nazad Vukovar stari,

zaustavit' sve grozne stvari.

Moj svit bio bi divota,

tamo bi se pucalo jedino od života.

Kad bi moga' bar

vratit' stari Vukovar...“