« Svibanj 2024 »

Vijesti PŠ Drinovci
Proljetno buđenje u PŠ Drinovci
Autor: Nikolina Andabaka Sučić, 3. 4. 2023.

Pod mojim se suncem rađa

Svud uokrug život novi;

Pod mojim će suncem, znajte,

Procvjetati vaši snovi."

Ratko Zvrko

Nismo mogli dočekati da krene... ovo divno vrijeme, u kojem sve cvijeta, sve se budi, raste, veseli i živi.....

Kako to izgleda u našoj školi, pogledajte u nastavku.

Kao i svake godine vrativši se sa zimskih praznika uslijedilo je vrijeme priprave za najveći kršćanski blagdan – Uskrs.

Svi učenicu su zajedno sa svojim vjeroučiteljem Mihovilom izrađivali pano u kojem se sažete glavne misli i načela Korizme. Korizma je vrijeme kršćanske pripreme za najveći kršćanski blagdan -  Uskrs. To je vrijeme koje traje četrdeset dana, a počinje na Pepelnicu ili Čistu srijedu. U korizmi smo svi pozvani na odricanja i žrtvu, ali i na činjenje dobrih djela.

Nedugo nakon toga stiglo nam je proljeće, a s njime i naše rode, mirisno cvijeće, šarenilo i veselje, a sve u izvedbi učiteljica i učenika razredne nastave.

I, Uskrs nam je pred vratima. Naša djeca, ovom velikom obiteljskom i tradicijskom blagdanu svojim su radovima pokazala put radosti i nade.

A svi mi, osjećamo kako dolazi novi život, u kojem god obliku.

Sretan Uskrs svima!

Nikolina Andabaka Sučić