« Svibanj 2024 »

Vijesti PŠ Drinovci
Valentinovo - PŠ Drinovci
Autor: Antoaneta Raspudić, 14. 2. 2023.

Stiglo nam je Valentinovo. Simboli ljubavi našli su svoje mjesto u svakom kutku naše škole. Kao i svake godine dosad obilježili smo ga raznim aktivnostima.heart

Učenici 5. razreda u školskoj su knjižnici izrađivali kviz znanja o Valentinovu. Kako bi svi učenici, ali i djelatnici naše škole imali priliku saznati jesu li Valentinovski Grinch“, Ljubavni znalac u usponu“ ili „Valentinoljubac„ kviz smo izložili na knjižničnom panou u hodniku škole.

Učenici 6. razreda sudjelovali su u malom istraživačkom zadatku „Ljubav diljem svijeta“. Svaki učenik trebao je otkriti običaje i tradicije obilježavanja Valentinova u dvije različite države. Nakon istraživačkog dijela zadatka učenici su sudjelovali u onom kreativnom te su od kolaža izrađivali zastave država koje su istraživali u obliku srca. Njihovi radovi našli su svoje mjesto na panou u holu naše škole.

Učenike 7. i 8. razreda s formom haiku pjesme upoznala je njihova učiteljica hrvatskog jezika nakon čega su se i sami okušali u stvaranju pjesama na temu ljubavi. Kako bi svoje pjesme mogli izložiti na kreativan način u školskoj su knjižnici izrađivali okvire koristeći origami tehniku.

Učenici od 1. do 4. razreda također su sudjelovali u obilježavanju Dana ljubavi. Danima prije samog Valentinova su rezali srca, izrađivali, uređivali hodnik i panoe svojim likovnim ostvarenjima.

U hodniku je bila postavljena ljubavna kutija u koju su učenici ubacivali pisma, poruke i želje za svoje prijatelje, kolege, susjede i učitelje. Na Valentinovo je svako pismo pronašlo put do svog primatelja i ozarilo mu srce. 😊

Sretno Valentinovo! heart

Medo Winnie zvani Pooh (A.A.Milne)

Tekst za niže razrede: učiteljica Nikolina Andabaka Sučić