Vijesti PŠ Drinovci
Tjedan sadnje stabala u PŠ Oklaj, Gradac i Drinovci
Autor: Antonia Šindilj, 11. 3. 2021.

Ako razmišljate godinu dana unaprijed, posijte sjeme.

Ako razmišljate deset godina unaprijed, posadite drvo.

Kineska izreka

Udruga "Zasadi stablo, ne budi panj" već nekoliko godina organizira akciju sadnje stabala u suradnji sa udrugama, institucijama i odgojno-obrazovnim ustanovama. Ove godine i naše škole su se priključile "Tjednu kolektivne sadnje stabala u Hrvatskoj".

Učenici i učitelji područnih škola Oklaj, Gradac i Drinovci ukupno su zasadili 28 sadnica stabala divlje jabuke, trešnje, oskoruše, magnolije.

OVDJE možete pronaći sva zasađena područja u RH koja su digitalno kartografski vizualizirana.

Učenici viših razreda PŠ Oklaj iskopali su rupe za sadnice, a "Mali vrtlari" učenici 2. razreda pažljivo su zasadili tri stabla koja su se pridružila uređenom i njegovanom školskom vrtu.

U PŠ Gradac zasađeno je ukupno 8 stabala. Svaki razred dobio je na brigu svoje razredno stablo koje su zasadili te oplemenili školsko dvorište za buduće generacije.

Učenici i učitelji PŠ Drinovci dva dana su provodili akciju sadnje stabala i uređenja školskog dvorišta. Ukupno su zasadili 17 sadnica stabala. Ukrasne magnolije i albicije zasađene su ispred škole, a divlje jabuke, trešnje i oskoruše iza škole.