« Svibanj 2024 »

Valentinovo - PŠ Oklaj
Autor: Antoaneta Raspudić, 14. 2. 2023.

Stiglo je još jedno Valentinovo u našu školu. Dan ljubavi, lijepih riječi i djela obilježen je prikladnim aktivnostima.heart

Učenici 1. razreda crtali su „zaljubljene mačke“ u stilu Laurel Burch.

Učenici 2. razreda izrađivali su čestitke za obliku srca za drage osobe.

Učenici 3. razreda u svoju su učionicu donijeli čar Valentinova. Likovnom tehnikom tempera slikali su srca kojima su ukrasili pano svoje učionice.

Vrijedne ruke naših četvrtaša izrađivale su mirisne jastučiće u obliku srca punjene lavandom.

Učenici 2. i 3. razreda  izrađivali su društvene igre u školskoj knjižnici. Trećaši su izradili velike puzzle u obliku srca, a drugaši memory na temu ljubavi.

Učenici nižih razreda sudjelovali su u kratkim igrama koje su za njih osmislile učiteljice i knjižničarka. Tako su četiri učionice pretvorene u mjesta zabave i smijeha.

U prvoj učionici učenici su polako zagrijavali svoje moždane vijuge rješavajući osmosmjerke, pronalazeći put kroz labirinte, tragajući za istim simbolima i razlikama. Svi zadaci su bili s ljubavnom tematikom kako i priliči Danu zaljubljenih.

Nastavili smo  s društvenim igrama koje su prethodno za ovaj dan izradili učenici 2. razreda. U grupama su igrali križić-kružić i memory.

Uz zvukove dječjih ljubavnih pjesmica igra „glazbene stolice“ rasplesala je sve u trećoj učionici. Plesni okršaji naših učenika donijeli su puno smijeha i veselja.

U zadnjoj igri podijelili smo naše učenike u 2 grupe. Plavi tim činili su učenici 2. i 3. razreda, a crveni tim učenici 1. i 4. razreda. Učenici su imali zadatak u parovima držeći se za ruke i poskakujući na jednoj nozi doći do puzzli na sredini učionice i riješiti zagonetku koja se nalazila na poleđini svakog dijela puzzle. Tek nakon uspješno riješene zagonetke mogli su nastaviti dalje i započeti slagati velike puzzle u obliku srca koje su za ovu prigodu izradili učenici 3. razreda. U ovoj igri uspješniji se pokazao crveni tim koji je uspio brže riješiti zagonetke i posložiti svoje puzzle. 😊

Za veseo i kreativan izgled našeg panoa u holu škole pobrinuli su se članovi grupe Mladi knjižničari.

Sretno Valentinovo!  heart

Medo Winnie zvani Pooh (A.A.Milne)