Božićna priredba
Autor: Ivana Rak, 23. 12. 2017.

Božić je vrijeme ljubavi, mira i nade. U našim srcima vlada posebna radost, želja za širenjem dobra. Ambasadori dobre volje, učenici naše škole su svojim prijateljima, roditeljima i nastavnicima, na poseban način, željeli uputiti božićnu čestitku. Uz pomoć nastavnika pripremili su glazbene, plesne i glumačke točke. Cilj je bio dotaknuti svako srce, podsjetiti i pokazati što čini smisao Božića. Jesu li uspjeli? Pogledajte u nastavku.

Školski zbor otvorio je priredbu pjesmom Radost svijetu.

Učenici Frane Vrbatović, Antea Mujan i Sara Mihaljević predstavili su se vlastiti autorskim djelima, pjesmama o Božiću.

Učenici  5. a – 8. a razreda, igrokazom Božićno čudo, podsjetili su nas na važnost obitelji i Božića.

Jingle bell rock u izvedbi učenica Marijete Ćevid, Katarine Knežević, Marije Marin i Iris Puljić.

Priču o duhu Božića ispičali su učenici 5.b – 8.b razreda i jedan tajanstveni glas. Kroz filmsku i kazališnu umjetnost pokazali su publici što čini bit Božića.

Učenici 8.b razreda pobrinuli su se za točku iznenađenja. Uz pratnju gitarista Ivana Gorete razred  je otpjevao Djetešce nam se rodilo.

Ravnateljevom božićnom čestitkom i pjesmom Bijeli Božić u izvedbi školskog zbora, kojem se pridružila publika, zaokružili smo našu božićnu priču.

Hvala svim izvođačima i njihovim mentorima koji su pomogli u realizaciji božićne priredbe. Veliko hvala voditeljicama Luciji Bašić i Petri Šaran koje su se pobrinule da sve ide po planu.

Pripremila: Anita Đidara