PROJEKT „STEM u gostima“ na satu informatike
Autor: Ivana Rak, 15. 12. 2017.

U sklopu projekta STEM u gostima učenici 7. razreda ugostili su profesore splitskog PMF-a s Odjela za politehniku doc.dr.sc.Vladimira Pleštinu i doc.dr.sc. Stjepana Kovačevića te Jozu Pivca, prof. informatike i tehničke kulture. Tema radionice bila je korištenje MICRO:BIT-a u nastavi.  Naši gosti su zajedno s nastavnicom informatike Lorenom Sedlar – Barišić upoznali učenike s mikro računalom i objasnili im kako napraviti jednostavne programe.

Kroz zanimljive vježbe učenici su imali priliku uvježbavati rad s MICRO:BIT-ovima i programirati ih. Prvi program koji su napravili je svjetleći smajlić. Nakon što su uvježbali osnove, otišli su korak dalje te su uz korištenje senzora svjetlosti napravili program koji detektira razinu svjetla. Učenici su otkrili samo neke od mogućnosti korištenja MICRO:BIT-ova. Sa zanimanjem iščekuju drugo polugodište kada će s nastavnicom Lorenom Sedlar- Barišić nastaviti otkrivati nove mogućnosti MICRO:BIT-ova.

Pripremila: Lorena Sedlar - Barišić