Međunarodni dan starijih osoba
Autor: Ivana Burić, 2. 10. 2017.

Glavna Skupština Ujedinjenih naroda proglasila je 1. listopada Međunarodnim danom starijih osoba kako bi se naglasila važnost osiguravanja životne sredine koja se može prilagoditi potrebama i sposobnostima stanovnika treće dobi.

Učenici 1. razreda zajedno sa svojom učiteljicom pripremili su kratak program za korisnike Doma za starije i nemoćne osobe Oklaj. Posjetili smo ih taj dan kako bi ih iznenadili i čestitali im njihov dan. Nakon recitacija o bakama i djedovima te zašto su nam važni razgovarali smo s njima i pitali ih koliko imaju godina, kako je škola izgledala u njihovo vrijeme, jesu li voljeli ići u školi i sl. pitanja.

Prvašima je to bio ujedno prvi izlazak iz škole i njihov prvi nastup. Početna sramežljivost je brzo nestala kad su se počeli družiti s bakama i djedovima, korisnicima Doma.