Europski dan jezika
Autor: Ivana Burić, 30. 9. 2017.

Na inicijativu Vijeća Europe, Europski dan jezika obilježava se svake godine od 26. rujna 2001.

Povodom ovoga Dana, niz događanja se organizira diljem Europe: aktivnosti za i s djecom, TV i radio programi, nastava jezika i konferencije. Svi sudionici  imaju mogućnost organizirati aktivnosti kako žele.

Na taj dan slavimo jezičnu raznolikost našeg kontinenta s više od 200 europskih jezika, 24 službena jezika EU-a te oko 60 manjinskih jezika i još mnogo drugih jezika koje govore ljudi iz drugih dijelova svijeta.

Ideja Europskog dana jezika je promicanje višejezičnosti i osvještavanje važnosti poznavanja stranih jezika, no i vrijednosti vlastitoga jezika.

Učenici 7. i 8. razreda zajedno sa svojim nastavnicama talijanskog jezika, Katarinom Gabrić te nastavnicom engleskog jezika, Terezom Barišić su nam pripremili power point prezentacije, kviz znanja i štandove s engleskim jezikom, talijanskim jezikom, francuskim jezikom i španjolskim jezikom. Izlaganja učenika su slušali i u kvizu sudjelovali učenici 5. i 6. razreda.

Radujemo se idućem Europskom danu jezika u našoj školi i novim izrazima i riječima te aktivnostima.