Posjet učenika osmih razreda Vukovaru
Autor: Ivana Rak, 2. 5. 2017.

U sklopu projekta “Posjet učenika osmih razeda Vukovaru”, učenici naše škole i njihovi razrednici bili su na terenskoj nastavi od 25. do 27. travnja 2017. Cilj terenske nastave je učenje o vrijednostima i istinama Domovinskog rata da bismo, kako su više puta istaknuli naši domaćini, cijenili i poštovali ono što danas imamo kao i sve one koji su nam to omogućili.

Prvog dana terenske nastave posjetili smo Muzej grada Vukovara koji se nalazi u obnovljenom dvorcu Eltz gdje smo se upoznali s povijesnim razvojem grada. Nakon toga smo posjetili Muzej vučedolske kulture gdje smo naučili puno toga o životu Vučedolaca kao i o simbolu grada Vukovara - Vučedolskoj golubici. U poslijepodnevnim satima smo slušali predavanja “Domovinski rat” i “Bitka za Vukovar”.

Drugi dan smo posjetili najvažnije memorijalne lokacije u Vukovaru - vojarnu, bolnicu, Trpinjsku cestu, vodotoranj i Ovčaru.

Na samom kraju terenske nastave, zajedno sa svim školama sudionicama, slušali smo predavanje pod nazivom “Škola mira”, a učenice naše škole, Ivana Barišić i Iva Čupić, sudjelovale su u kvizu kojim se provjeravalo naučeno tijekom posjeta Vukovaru te su osvojile izvrsno treće mjesto.

Pripremila: Ivana Čolak