Domaćin županijskog natjecanja iz matematike
Autor: Ivana Rak, 28. 2. 2017.

I ove školske godine ugostili smo mlade matematičare osnovnih i srednjih škola naše županije. Natjecanje je održano 28.2.2017., a sudjelovalo je 69 učenika osnovnih i 18 učenika srednjih škola.

Nakon što su u natjecateljskom dijelu rješavali matematičke zadatke, učenici su imali priliku opustiti se odlaskom na izlet. Posjetili smo rimski vojni logor Burnum i Manojlovački slap u sklopu Nacionalnog parka Krka. Pod stučnim vodstvom nastavnika povijesti i geografije Ivana Galića, učenici su imali priliku upoznati nove činjenice o povijesnim i prirodnim lokalitetitima te ih povezati sa znanjem stečenim tijekom školovanja. U interakciji s nastavnikom, učenici su pokazali zavidno poznavanje kulturne i povijesne baštine Hrvatske.

U povodu natjecanja u holu škole upriličena je izložba učeničkih radova. Pod vodstvom nastavnika matematike i mentora Mladena Brajice nastali su brojni zanimljivi učenički radovi na temu "Ne diraj moje krugove".

U nastavku možete vidjeti fotografije kao i rezultate županijskog natjecanja.

Rezultati županijskog natjecanja