Večer matematike 2016.
Autor: Ivana Burić, 3. 12. 2016.

U organizaciji Hrvatskog matematičkog društva svake godine se organizira Večer matematike. Cilj ovog projekta je popularizacija matematike kao prirodne znanosti te razvijanje pozitivnog stava učenika prema matematici.

U obilježavanje Večeri matematike se mogu uključiti vrtići, osnovne i srednje škole.

Ove godine se i naša škola pridružila ovom projektu. Sudionici su bili učenici od prvog do četvrtog razreda i njihovi roditelji. Učenici su bili podijeljeni u parove ili grupe po 4 učenika koji su na radnim centrima rješavali matematičke zadatke.

Učenici su uvidjeli da nam je matematike prisutna u svim sferama našeg života te smo im pokazali „drukčiju“ stranu matematike, lijepu i zabavnu. Zajedno s roditeljima smo se igrali, računali, slagali, rješavali matematičke pitalice i asocijacije.

Nadamo se da ćemo se i dogodine priključiti projektu te zajedno s roditeljima graditi pozitivan stav prema matematici.