Posjet policijskog službenika za maloljetničku delikvenciju
Autor: Ivana Rak, 30. 11. 2016.

Učenici 7.-ih razreda ugostili su na satovima razrednika policijskog službenika za maloljetničku delikvenciju Vlatka Živkovića iz PU Drniš. Učenici su prvo ispunili anketu o poznavanju tematike nasilja i ovisnosti a potom su zajedno s policijskim službenikom komentirali svoje odgovore i provjerili tako svoje znanje.

Učenici su imali priliku doznati što je prihvatljivo, a što neprihvatljivo ponašanje te koje su posljedice neprihvaljivih oblika ponašanja. Podsjetili su se da djeca i maloljetnici prije napunjenih 16 godina bez pratnje odrasle osobe mogu boraviti u noćnom izlasku do 23.00 sata. Objašnjeno im je kako je navedena mjera donešena zbog njihove vlastite sigurnosti, budući su u kasnijim noćnim satima učestaliji sukobi i nasilnička ponašanja te je poželjno da u to doba budu kući.

Također su upozoreni da djeca ne smiju koristiti ni kupovati petarde i druga pirotehnička sredstva bez nadzora roditelja. Učenici stariji od 14 godina mogu kupovati pirotehnička sredstva I. razreda i to samo u jednom periodu godine od 15.12. do 1.1. Pucanje petardi dozvoljeno je samo u razdoblju od 27.12. do 1.1. i to samo na otvorenom prostoru ne ugrožavajući pritom druge ljude niti životinje koje su posebno osjetljive na buku petardi.