"Vječan k'o narod ponosno stoji..." - PŠ Gradac/PO Čavoglave
Autor: Branka Ivić, 18. 11. 2016.

Na današnji dan prisjećamo se svih onih koji su prije 25. godina dali živote za slobodu naše domovine. Sjećamo se heroja rata, ali i najvećeg heroja grada-Vukovara. Taj grad je prije 25. godina proživio kalvariju. Stanovnici tog grada proživjeli su najgore trenutke svoga života. U koloni su napuštali svoje domove, ali su iza sebe ostavili svoje najmilije kojih se danas s tugom u srcu prisjećamo.

Grad Vukovar simbol je obrane naše domovine. Vukovar je heroj i simbol hrabrosti, junaštva, ali i simbol mira. Svečanim obilježavanjem u holu naše škole, učenici osmih razreda pripremili su prigodni program kojim smo obilježili Dan sjećanja na žrtve Vukovara.

Pad Vukovara - power point prezentacija

Minutom šutnje i molitvom odali smo počast svima koji su dali živote za svoju domovinu. Simboličnim paljenjem svijeća zaželjeli smo da se ovakva katastrofa više nikada ne ponovi. Svaki čovjek je rođen u miru i treba u njemu živjeti. Grad Vukovar su njegovi stanovnici jer kako je rekao Siniša Glavašević ,,grad to ste vi!,, Grad simbol mira!

PO Čavoglave - 3.i 4. razred

U PO Čavoglave obilježena je 25.godišnjica obljetnice pada grada Vukovara. Prisjećajući se svih onih koji su dali živote za domovinu paljenjem svijeća i minutom šutnje odali su počast heroju rata- gradu Vukovaru.

Priloženi dokumenti:
Pad_Vukovara.ppt (1.65 MB)