Što sve znamo o špiljama?

Pitanja su na koje pokušavamo otkriti odgovore. Odgovore na ova pitanja omogućili su nam naši nastavnici uključivši nas u projekt ''Čarolija podzemlja''.

Slika: Špilja Vranjača - Dugopolje

Projekt smo započeli 24.listopada 2016. oslikavajući naše učionice slikama špilja onako kako smo ih oduvijek zamišljali.

O spiljama i njezinim ljepotama saznali smo više pomoću prezentacije učiteljice Branke Ivić koja nam je prikazala spilje svijeta.

"Čarolija podzemlja"   - power point prezentacija

Saznali smo što su spilje i kako su nastale. Tako smo upoznali čudesan svijet podzemlja naše planete. 28.listopada krenuli smo put Dugopolja. U Dugopolju se nalazi jedna od najljepših špilja Dalmacije- Vranjača. Kad smo stigli u Dugopolje našem oduševljenju nije bilo kraja. Shvatili smo da su špilje bogatstva koje trebamo čuvati.

Svoje smo dojmove o Vranjači i na papire zapisali.

''Kada sam ušao u špilju bio sam uzbuđen i bojao se da će mi stalaktiti pasti na glavu.''

''Srce mi je kucalo od ljepote.''

''Kad sam silazio niz skale mislio sam što će me dolje dočekati, dočekala me čarolija podzemlja.''

''Kad sam ušao u špilju, srce mi  je lupalo trista na sat, a u trbuhu  me nešto stislo, valjda od sreće.''

Špilje su naše bogatstvo. One su dar prirode nama ljudima. Špilje trebamo čuvati jer svaki put kad kročimo u njih dočekuje nas ljepota podzemlja. Čarolija svijeta koji nas iznova svaki put oduševi, iznenadi i čini sretnima. Špilje su naše blago. Blago koje u svojoj urobi čuva naša Majka Zemlja.