VJERUJEM U USKRSNUĆE TIJELA I ŽIVOT VJEČNI
Autor: Ivana Rak, 28. 10. 2016.

Dan nakon Svih Svetih je Dušni dan (2. studenoga).

Na taj  dan Crkva se  sjeća i moli  za sve pokojne, a tradicija potječe iz 7. stoljeća.

Na  Dušni dan naša groblja ožive jer svi želimo iskazati zahvalnost našim pokojnima. Idemo na  grobove svojih pokojnika, molimo za pokojne, donosimo cvijeće koje je izraz naše ljubavi prema njima, palimo svijeće koje su znak Uskrsloga Krista i naše vjera u uskrsnuće tijela i život vječni.

I naši vjeroučenici (2., 3., 4. i 7. razreda) sa svojim učiteljicama i vjeroučiteljicom ovih su dana posjetili naše mjesno groblje u Badnju. U zajedničkoj molitvi za pokojne razmišljali su i o smislu vlastitoga života.

Svijeće su položili pred spomenik naših pokojnih branitelja kako bi i na ovaj vidljivi znak iskazali zahvalnost našim braniteljima koji su svoj život položili za našu domovinu.

Naši vjeroučenici 7. A

POKOJ VJEČNI DARUJ NJIMA GOSPODINE

I SVJETLOST VJEČNA SVIJETLILA NJIMA.

POČIVALI U MIRU BOŽJEM!  AMEN!

I drugi učenici su pod vodstvom vjeroučiteljice s. Klare i svojih učiteljica posjetili mjesno groblje u Badnju.

Pripremila:  s. Klara Pavlović