Kravata-najljepša priča u Hrvata
Autor: Branka Ivić, 19. 10. 2016.

Pod geslom ,,Kravata -najljepša priča u Hrvata'' učenici naše škole obilježili su Međunarodni dan Hrvata. Kravata je modni dodatak kojega su prihvatile sve zemlje svijeta. Nastala je sasvim slučajno...Djevojke su svojim mladićima vezivale marame prije odlaska u rat kako bi dokazale svoju vjernost...

I naši su učenici zajedno sa svojim učiteljima učili kako vezivati kravate, ali i poviješću nastajanja kravate. Na taj način upoznali su se s pojmom i značenjem kravate kao simbola Hrvatske. Vještim su prstićima naučili kako pravilno vezati kravatu i s lakoćom su svladali vez kralja Tomislava.

Kravata je simbol ljubavi, vjernosti, odvažnosti, hrabrosti.. Simbol je svih Hrvata i ujedno je najljepša priča svih Hrvata!

Prezentacija " Kravata - najljepša priča Hrvata"