Autor: Ivana Burić, 9. 6. 2016.

Ove godine smo proslavili Dan škole na dva načina. Spojili smo naš projekt „Zdravi doručak“ i Sportski dan. Projekt zdravog doručka smo uveli ove školske godine, a sportski dan se već godinama obilježava u našoj školi.

Nakon završetka nastave učenici su se našli u hodniku škole zajedno sa svojim razrednicima. Na već postavljene stolove su postavili svoje viđenje zdravog doručka. Svaki razred je imao različitu temu. Pa su se tako na stolovima pronašli sendviči sa humusom ( namaz od slanutka), sokovi od voća i povrća, domaća skuta i domaći sir s raznim sjemenkama, zdravi keksići, voćne salate, smoothie od voća, griz s kakaom i lješnjacima,... Učenici i učitelji su degustirali svoja jela ali su rado iskušali i hranu s drugih stolova i nove okuse koji su za njih otkriće.

Nakon zdravog i obilnog doručka je počeo sportski dio. Prvo su učenici nižih razreda odmjerili snage u igri graničara. Timovi su bili podijeljeni na plavi tim i bijeli tim.

Osmaši su odmjerili snage u nogometu i to s učiteljima. Utakmica je bila jako napeta i neizvjesna.

Nakon izjednačenog rezultata krenulo se na pucanje penala. Pobjedu su odnijeli učitelji smiley.

Osmaši su odmjerili snage i s učiteljicama i učiteljima u odbojci. Nije bilo lako odlučiti za koga navijati .

Pobjedu su naravno odnijeli osmaši. laugh

Ovaj dan nam je bio ujedno i oproštaj od kolege i nastavnika tjesnog i zdravstvenog odgoja, Dragana Gazibare. Nastavnik Gazibara odlazi u zasluženu mirovinu. Kolege i učenici su ga pozdravili s čestitkama i prigodnim darom.