Autor: Ivana Burić, 23. 4. 2016.

Rođendan planeta Zemlje smo proslavili na najbolji mogući način s eko akcijom uređenja školskog dvorišta.

U akciju su bili uključeni svi učenici i učitelji.

Prije same akcije sadnje imali smo još tri aktivnosti: skupljanje starog papira, skupljanje starih automobilskih guma i bojanje automobilskih guma.

Akciju skupljanja starog papira smo pokrenuli početkom drugog polugodišta i do zadnjeg dana smo sakupili 400 kg starog papira. Akciju nam je podržala i tvrtka "Jolly" koja nam je otkupila stari papir.

Gume  koje se trebale završiti na otpadu su nam donirali roditelji i učitelji. Boje za gume nam je donirao tata učenika 3.razreda.

Učenici i učitelji su donirali sadnice i zemlju za sadnju. Prije same akcije okupili smo se na ulazu u školu gdje je bilo posloženo sve za rad.

Nakon uvodnog poslagivanja materijala i alata, krenuli smo s radnim zadacima za svaku skupinu. Svaka skupina je dobila po jednu gumu i mjesto gdje bi se trebala postaviti a učenici su dobili alate, sadnice i zemlju. Zajedno s učiteljicama su odlučili kako će posložiti sadnice i gume.

Sve sadnice koja nam nisu stale u naše nove tegle smo posadili u gredice oko škole koje smo nadopunili s novim cvijećem.

Osim sadnje smo malo i okopali masline koje se nalaze u našem dvorištu.

Sav korov i travu smo odložili u naše kompostište koje vodi naša sekcija Mali vrtlari.

Našu akciju je podržao i Radio Drniš koji je izjave naših učenika i učitelja o ovoj akciji uvrstio u svoju emisiju Kamen na kamen.