Autor: Mihaela Reškov, 23. 12. 2015.

Početkom 12. mjeseca učenike i nastavnike  PŠ Drinovci zahvatila je božićna čarolija. Simbolikom četiri adventske svijeće na panou označili smo vrijeme priprave za dolazak našeg Spasitelja.

Predvorje škole krasi pomno odabrano božićno drvce ispod kojeg su učenici izradili jaslice i zamotali poklone.

Vrijedne ručice naših učenika izradile su radove koji su ukrasili školske hodnike.

Roditeljima, bakama, djedovima i svim velikim i malim  prijateljima djece  u kalendarima smo zaokružili 23.12. kao bitan datum  naše škole. Svi su dužni doći i podržati nas velikim osmijehom i gromoglasnim pljeskom kako bi se nagradio trud svih naših izvođača na božićnoj priredbi.

Božićnu priredbu otvorio je školski zbor izvedbom himne. Kroz program su nas vodile učenice Ema Perišić i Monika Vlaić. Prvi su se predstavili najmlađi izvođači, prijatelji svih školaraca, vrtićani koji su nas razveselili igrokazom Medina božićna želja.

Tek nešto stariji od njih, mali ljudi, ali velika srca, naši prvaši i drugaši zajedno sa svojom učiteljicom Marijom Kulušić za sve nas pripremili su točku Božićna čestitka. Pjevalo se,sviralo, recitiralo i veselilo dolasku Božića.

Pahuljice snijega vesele mlado i staro baš kao što su i nas razveselili svojim pjevačkim i plesnim talentom učenici trećeg razreda.  S učiteljicom Mihaelom Reškov danima su uvježbavali plesne korake za svoju točku Pahuljice i time zaradili veliki pljesak publike.

Što bi se dogodilo kada sv. Nikola ne bi stigao na vrijeme jer je npr. zaspao pokazali su nam učenici četvrtog razreda koji su ga sa svojom učiteljicom Barbarom Tomić na vrijeme probudili i predstavili se igrokazom Uspavani sv. Nikola.

Svoj glumački talent pod vodstvom nastavnice Anite Đidare pokazali su učenici od 5. do 8. razreda u igrokazu Duh Božića. Svojim nastupom htjeli su pokazati što čini bit Božića, koliku važnost imaju obitelj i prijatelji i kako doprijeti do onih koji su izgubili duh Božića.

Pjesmom, plesom, recitacijom i glumom učenici PŠ Drinovci potakli su iskrene i radosne misli te poslali poruku mira i ljubavi  kojom svi ljudi dobre volje trebaju dočekati Kristovo rođenje.