Autor: Nikolina Andabaka Sučić, 21. 10. 2015.

U svakodnevnom životu teško prepoznajemo da primamo puno više nego što dajemo i da samo uz zahvalnost život postaje bogatiji.

Dietrich Bonhoeffer

U listopadu se tradicionalno obilježavaju Dani kruha i zahvalnosti za plodove Zemlje. Vrijeme je to kad pokazujemo kako smo svjesni da je kruh čovjekova potreba oduvijek, a samim time i smisao života. Kruh ujedinjuje rad ruku ratara, mlinara, pekara, trgovca... sve to samo sa jednim ciljem "donošenja kruha na stol". Simbol zajedništva ostvarujemo dalje za stolom u zajedničkom objedu s obitelji, prijateljima, poznanicima tvoreći tako savršen krug. Kako se Dan kruha i zahvalnosti za plodove Zemlje proslavio u našoj školi pogledajte u nastavku.

U srijedu 21. listopada tradicionalno smo obilježili Dan kruha i zahvalnosti za plodove Zemlje priredbom u holu naše škole.

U svečanosti su sudjelovali učenici i učenice od prvog do petog razreda zajedno sa svojim učiteljicama.

Bilo je tu pjesme, plesa, recitacija, igrokaza i puno osmijeha i sreće. Atmosfera je bila vesela, a učenici i učenice su ponosno predstavljali svoje radove. Svečanost je uveličao župni vikar naše župe fra Mario Radman koji je blagoslovio sve izložene darove.

Najveću pozornost su plijenili proizvodi napravljeni vrijednim ručicama naših učenika i učenica, njihovih roditelja, baka i djedova te učiteljica koje su pomogle urediti predivne stolove.

Na početku priredbe učenici i učenice  prvog razreda su nam se predstavili s igrokazom Zrno pšenice.

Učenici i učenice drugog razreda su recitacijom Kruh zahvalili na svim plodovima i prekrasnim darovima koje nam daje Zemlja.

Odjeveni kao da i sami vješto mjese kruh, učenici i učenice drugog razreda izveli su igrokaz Pekarski bećarac.

Predivnu recitaciju Pekari su izvele učenice trećeg razreda i još jednom zahvalili Zemlji na plodovima koje nam daje.

Nakon toga je uslijedila molitva koju je predvodio Fra Mario i blagoslovio sve darove. Školom se ugodno širio primamljivi miris raznih poslastica - kruha, kolača, kiflica, pereca, voća i povrća. Svi su degustirali svoje, ali i druge rukotvorine.

I za kraj, malo smo zaplesali i zapjevali željno iščekujući slijedeću godinu i Dan kruha i zahvalnosti za plodove Zemlje.