Autor: Ivana Rak, 13. 2. 2015.

Učenici nižih razreda matične škole svojim prisustvom popratili su predaju ključeva grada maškarama.

Dana 11.2.2015. godine u 10.15. sati u gradu Drnišu održane su male maškare. Djeca iz vrtića u povorci su stigla ispred gradske vijećnice kako bi meštar maškara od gradonačelnika uzeo ključ grada. Povorku je pratio gradski puhački orkestar Drniš. Od danas do 15.2.2015. godine gradom Drnišom vladaju maškare. Meni su se male maškare svidjele, a posebno zanimljivi su mi bili kostimi stabla, betmeni, torte, vitezovi, zvijezde, snjegovići i dr. Nakon malih maškara jedva čekam subotu jer su tada velike maškare i dobra zabava u gradu.

Laura Prpa, 4.c

Iako nisu bili maškarani, učenici su uživali promatrajući maškarane mališane iz Dječjeg vrtića Drniš nagrađujući ih velikim pljeskom.

11.2. u srijedu počele su maškare. Ispred zgrade uprave grada okupili su se brojni ljudi maškarani i nemaškarani kako bi svjedočili predaji ključeva grada. Svake godine u ovo vrijeme maškare preuzimaju grad i počinje opće veselje. Vrtićani su došli maskirani, svaka grupa imala je svoju temu. Vrtićani su plesali, pjevali i svi su bili veseli. Na kraju je gradonačelnik predao ključ grada maškarama.

Lovre Zeljak, 4.c

U Drnišu, 11.2.2015. godine održana je predaja ključeva grada najmlađim maškarama. Okupljanje je počelo oko 10 sati ispred gradske uprave. Sudjelovali su mališani Dječjeg vrtića Drniš. Tete su se jako potrudile i zamaskirale ih u sljedeće skupine: piture, stabla, jabuke, Betmene, kolače, zvjezdice, mornare, bundeve itd. Meštar je održao govor okupljenim građanima. Atmosfera je bila vesela, svirala je glazba i plesalo se. Pošto su maškare preuzele ključeve grada, priredba je završila u 11.30.

Nikola Bitunjac, 4.c

U danima koji su prethodili maškarama učenici su sa svojim učiteljicama izrađivali vesele, šarene maske koje su izložili na panoima škole.