PREDAVANJE "MANJE ORUŽJA MANJE TRAGEDIJA"
Autor: Ivana Rak, 6. 2. 2015.

U sklopu akcije „Manje oružja manje tragedija“, učenici 4.-ih i 3.-ih razreda matične škole u Drnišu imali su priliku prisustvovati zanimljivom predavanju u organizaciji Policijske uprave Šibensko-kninske.

Policijski službenik za prevenciju PU Šibensko-kninske, Goran Jakovljević, održao je tom prilikom učenicima predavanje o opasnostima od oružja i minsko-eksplozivnih sredstava. Učenici su između ostalog čuli priče  i vidjeli video isječke o njihovim vršnjacima koji su igrajući se opasnim sredstvima zadobili teže tjelesne ozljede ili izgubili život.

Potom ih je policijski službenik za protueksplozivnu zaštitu Joško Dražić upoznao s izgledom različitih minsko-eksplozivnih sredstva, njihovim opasnostima te postupanju u slučaju da navedena sredstva pronađu. Pravilo  glasi „NE DIRAJ“  već kontaktiraj odrasle i informiraj ovlaštene osobe na 112 ili 192.

Učenici su sa zanimanjem pratili predavanje i postavljali brojna pitanja.