Autor: Antonia Šindilj, 2. 7. 2014.

Sedam učenika PŠ Drinovci koji polaze univerzalnu sportsku školu učiteljice Majdi Pamuković sudjelovalo je na 7. danu Univerzalne sportske škole u Zagrebu. Proslava dana univerzalne sportske škole već se  tradicionalno slavi  na međunarodni Olimpijski dan koji se obilježava 23. lipnja.

Hrvatski školski športski savez po 7. puta je organizirao manifestaciju Dan univerzalne športske škole. Po oblačnom vremenu na atletskom stadionu ŠRC Mladost na Savi okupilo se 778 učenika osnovnih škola i 97 voditelja iz 21 županije Republike Hrvatske. Učenici koji su nastupili na manifestaciji pohađali su program univerzalne športske škole u školskoj godini 2013./2014.

Program univerzalne športske škole namijenjen je učenicima 1. do 4. razreda osnovnih škola gdje učenici vježbaju 2 puta tjedno uz stručan nadzor profesora tjelesne i zdravstvene kulture.

Cilj proslave Olimpijskog dana je promicanje olimpijskog pokreta i svih moralnih vrijednosti  koje šport nosi društvu u cjelini.

Na subotnjoj smotri mladosti i sporta učenici su svoja znanja pokazivali na 21 radnih stanica (atletika, košarka, nogomet, rukomet, brojne zabavne igre, štafete...).

Nakon sat i pol vremena dobre zabave, koju nisu mogli pokvariti ni teški oblaci puni kiše, svi sudionici manifestacije su se okupili na sredini atletskog terena kako bi oko vrata stavili zlatnu medalju koja će ih podsjetiti na ovo veselo druženje. Naime, svaki učenik koji je nastupio na ovoj manifestaciji je pobjednik, jer cilj nije bio postizanje sportskog rezultata, već zabava i sportsko druženje.

"Na natjecanju mi je bilo odlično. Najdraže mi je bilo kad smo se spuštali niz napuhani tobogan. U busu mi je bilo zabavno iako nisam mogla zaspati od buke. Kad smo se vraćali kući stali smo kod nekog igrališta. Tamo mi je bilo također zabavno jer smo se na nekoj čudnoj ljulji ljuljali." Lara Bačić

"U Zagrebu mi je bilo jako zabavno. Najbolje mi je bilo kad smo skakali u dalj i kad smo se spuštali niz tobogan. Na putu kući vidjeli smo kako helikopter polijeće. Moj prijatelj Ante ulovio je veliki balon pa smo se slikali s tim balonom. Svi smo se jako zabavili." Roko Vatavuk