Učenica Josipa Gverić osvojila nagradu
Autor: Antonia Šindilj, 27. 6. 2014.

Učenica 7.razreda PŠ Drinovci Josipa Gverić osvojila je prvu nagradu na razini Šibensko-kninske županije u projektu Tolerancijom protiv nasilja.

Tolerancijom protiv nasilja je projekt u kojem su Društva Crvenog križa triju županija (Zagrebačka, Karlovačka i Šibensko-kninska) provela edukaciju pedagoga na navedenu temu.

Osnovne aktivnosti projekta su uz edukaciju pedagoga osnovnih škola bile i pedagoške radionice s učenicima 7.razreda s pisanjem literarnog uratka na temu tolerancije te završna svečanost na kojoj se dodjeljuju nagrade za najbolje literarne uratke.

U projekt se uključilo ukupno 69 škola sa 76 pedagoga te 2205 učenika sa područja Zagrebačke, Karlovačke i Šibensko-kninske županije.

Na razini Šibensko-kninske županije izabrana su tri najbolja rada, a to su:

1. Josipa Gverić, OŠ Antuna Mihanovića Petropoljskog, Područna škola Drinovci

2. Tea Pešić, OŠ Čista Velika

3. Dejana Bezbradica, OŠ Kistanje

Nagrade za najbolje uratke na razini županija i projekta uručene su učenicima na svečanosti 11. lipnja 2014. u Kazalištu lutaka u Zagrebu.

Učenice su se slikale s mamom Luke Ritza.

Nezaobilazno slikavanje ispred Zagrebačke katedrale.

Čestitamo našoj Josipi na osvojenoj nagradi i nadamo se da je zadovoljna prigodnim poklonima i putovanjem u Zagreb.