Mjesec ljubavi u PŠ Oklaj
Autor: Lorena Sedlar Barišić, 18. 2. 2014.

U PŠ Oklaj smo odlučili posvetiti cijeli mjesec ljubavi. Učenici od 1.-4. razreda vrijedno su radili srca od žice i vune, papira, mobile i čestitke.

.....došao je dan koji je probudio nešto u meni

Stigla je ljubav koja pokreće naše osjećaje prema onima koje volimo.

Dan zaljubljenih svi slavimo i oni koji su sretni i oni koji tu sreću tek traže.

Na taj dan jedni druge uveseljavamo, darujemo cvijećem ili ručno napravljenim srcima.

Za mene je to čaroban dan gdje je ljubav jača od svega na Zemlji.

Učenica 6.razreda Valentina Dizdar

Učenici od 5.-8. razreda pomogli su nam ispisati kartice na europskim jezicima riječi "Volim te".

Tako smo naučili da se na engleskom jeziku Volim te! kaže "I love you", na makedonskom "Te sakam", na njemačkom "Ich liebe dich", bjeloruskom "Ya tabe kahayu"...

Osmaši su zajedno sa svojom nastavnicom kemije, prof. Mladenkom Ćevid izradili plakat "Ljubav je kemija".

Zajedno s vjeroučiteljem Mihovilom Klarićem smo naučili što je to o ljubavi rečeno u Bibliji. Sv. Franjo Asiški je rekao: "Kap prave ljubavi dragocjenija je od mora znanja".

Autor: Ivana Burić, učiteljica 1. razreda