BOŽIĆNA PRIČA u NP KRKA
Autor: Ivana Rak, 18. 12. 2013.

Dana 18. prosinca 2013. godine u sklopu integriranog radnog dana posjetili smo prostorije NP Krka u Drnišu. NP Krka organizirao je "Božićnu priču", kreativni program za učenike kroz druženje, pjevanje, ukrašavanje, darivanje i čestitanje.

Program je počeo predstavom "Dobri snjegović" u izvedbi Kazališne udruge "Virko" i režiji Sergeja Mioča. To je priča o likovima koji u doba godine kada je većina ljudi u uzvišenom ozračju darivanja nisu te sreće jer su napušteni, promrzli i gladni. Za njihovu sreću pobrinuli su se vilenjaci koji su im blagdanske dane učinili ugodnima i sretnima. Suosjećali su s njima i nesebično im darivali potrebnu odjeću, hranu te im pronašli sklonište od hladnoće. Prisjetili smo se dobro nam poznate rečenice: U blagdansko vrijeme nitko ne smije biti tužan i sam.

Nakon predstave sudjelovali smo u eko radionici. Izrađivali smo snježne kugle od recikliranog materijala poput manjih staklenki i figurica uz vesele božićne pjesme i ples. Cilj radionice bio je poticanje višestruke uporabe predmeta te smanjenje količine otpada uz razvoj kreativnosti i dječje mašte za sretno odrastanje.

Neizostavan je bio element iznenađenja – dolazak Djeda Božićnjaka i podjela slatkih poklon paketa.

Razredni odjel: 4.a

Učiteljica: Andrijana Nedoklan