Autor: Administrator , 11. 11. 2007.

Svi učenici, nastavnici i djelatnici škole mogu koristiti uslugu spajanja na internet preko CARneta. Zahtjev se podnosi u tajništvu škole a za dobijanje ELEKTRONIČKOG IDENTITETA nužan je JMB.

Autor: Renata Šimunko, 10.01.2007

Hosting usluga za srednje i osnovne škole CARNetova je usluga u sklopu koje se svim školama, njihovim  zaposlenicima, nastavnicima i učenicima otvara besplatan elektronički identitet.

Elektronički identitet sadržava e-mail adresu te korisničko ime i lozinku za pristup CARNetovim uslugama i servisima (npr. spjanje na Internet putem CARNetovih modemskih ulaza – CMU-a, Mobile CARNet uslugu, e-Knjižnicu - arhiva digitalnih knjiga i časopisa, CARNetov LMS – sustav za udaljeno učenje, Školska Učilica, …).

Spajanjem na CARNet mrežu u svakoj je školi određen administrator imenika koji je zadužen za kreiranje elektroničkih identiteta svih učenika, nastavnika i zaposlenika škole.

Ukoliko niste dobili podatke o svom elektroničkom identitetu obratite se svojem administratoru imenika u školi. Popis administratora imenika dostupan je na adresi http://skole.carnet.hr.

Svaka škola ima i administratora resursa, koji je zadužen za održavanje školskih web stranica u sustavu HUSO i koji se brine za opremu dobivenu od CARNeta. Popis administratora resursa dostupan je na adresi http://skole.carnet.hr/ar.

Školama se na raspolaganje daje i CMS, Content Management sustav, koji omogućuje jednostavno postavljanje i ažuriranje web stranica škola kroz web preglednik.

iPernica

Za čitanje vaših e-mailova CARNet je izradio iPernicu, jednostavno web-sučelje pomoću kojeg možete:

HUSO aplikacija

Kako bi se Administratorima škola (Administratoru resursa i Administratoru imenika) približilo korištenje HUSO aplikacije i olakšalo unošenje podataka, CARNet je pripremio priručnik koji je školama poslan poštom uz dopis i ugovor o članstvu, a može se pronaći i ovdje.

Pomoć

Upute i odgovore na najčešće postavljena pitanja potražite na slijedećim stranicama:
  • /faq - najčešće postavljena pitanja vezana uz sustav HUSO
  • http://helpdesk.carnet.hr – upute za korištenje CARNetovih usluga i servisa, stranice za pomoć korisnicima