AKCIJA DARIVANJA KNJIGA ŠKOLSKOJ KNJIŽNICI
Autor: Anita Cota, 30. 10. 2009.

Mjesec hrvatske knjige

AKCIJA DARIVANJA KNJIGA ŠKOLSKOJ KNJIŽNICI

Pozivamo učenike i roditelje, sve građane, udruge i gospodarstvenike  dobre volje da se uključe u akciju prikupljanja knjiga za školske knjižnice OŠ Antuna Mihanovića Petropoljskog u Drnišu te PŠ Gradac, Oklaj i Drinovci.

Mjesec hrvatske knjige

AKCIJA DARIVANJA KNJIGA ŠKOLSKOJ KNJIŽNICI

Akcija prikupljanja slikovnica, lektira, DVD izdanja crtanih filmova, dječje popularno-znanstvene literature, aktualnih beletrističkih hitova za djecu i mlade  organizirana je prigodom Mjeseca hrvatske knjige (15.10. – 15.11.2009.) i provodi se u školskim knjižnicama Matične i Područnih škola.

Školske knjižnice su još 2008. godine, odlukom o rebalansu državnog proračuna RH, ostale bez namjenskih sredstava za lektiru pa je i knjižnični fond, kao potpora učenicima, učiteljima i nastavnicima, sve oskudniji.

Stoga darujte primjerene knjige i multimedijalni materijal školskoj knjižnici i sudjelujte u razvoju čitateljskih i drugih sposobnosti i vještina vaše i naše djece!

Marina Čalić i Anita Cota, prof. dipl. knjižničarke

OŠ A. Mihanovića Petropoljskog Drniš