Autor: Josip Kontić, 15. 6. 2009.

U posljednim danima ove školske godine predstvaljeni su turistički vodiči Miljevaca i Promine kao rezultat projektne nastave iz geografije. Mentor i idejni pokretač ovog projekta je nastavnik geografije, prof. Jurica Botić, a vodiči su rezultat višemjesečnog rada učenika osmog razreda područnih škola Drinovci i Oklaj i njihovog mentora.

Učenici osmih razreda područnih škola Drinovci i Oklaj svoje osnovnoškolsko obrazovanje završili su na nesvakidašnji način. Naime, izradili su turističke vodiče Miljevaca i Promine, koji su ujedno i prvi turistički vodiči ikad napisani na drniškom području. Ovaj projekt pokrenut je na inicijativu nastavnika geografije, profesora Jurice Botića, a rezultat je uspješne suradnje s učenicima, kao plod višemjesečnog rada. Uz nekoliko uvodnih poglavlja koja pružaju osnovne informacije o smještaju Miljevaca i Promine, geografskim osobitostima prostora te kraćem pregledu povijesti, ovi vodiči predstavljaju sintezu cjelokupne prirodne i kulturne baštine navedenog prostora. Vizualni dojam upotpunjen je fotografijama Nikole Perlića i Sanimira Sarića te izvrsnom grafičkom obradom nakladničke kuće Alfa iz Zagreba. Spomenuti vodiči prevedeni su na engleski, njemački, francuski i talijanski jezik. Međutim, turistički vodiči Miljevaca i Promine nikada ne bi ugledali svjetlo dana da nije bilo velikodušnosti sponzora, pri čemu najveću zahvalnost dugujemo nakladničkoj kući Alfa. Promocije ovih vodiča održane su 4. lipnja u Drinovcima i 10. lipnja u Oklaju. Potrebno je naglasiti da je ovaj projekt izazvao veliko zanimanje medija. Tako je, primjerice, uredništvo središnjeg dnevnika Hrvatske televizije predstavljanje turističkog vodiča Miljevaca uvrstilo u Top5 najvažnijih događaja koji su obilježili ovu školsku godinu.