« Svibanj 2024 »

Autor: Ankica Kravar, Antonia Šindilj, 5. 4. 2023.

Dana 1. travnja 2023. godine u deset gradova u Hrvatskoj, održana su Međužupanijska natjecanja mladih Hrvatskog Crvenog križa.

Ove godine (nakon stanke od tri godine zbog COVIDA-19) domaćin za Zadarsku županiju i Šibensko-kninsku županiju bilo je Gradsko društvo Crvenog križa Drniš. Samo natjecanje je održano u OŠ Antuna Mihanovića Petropoljskog u Drnišu. Sudjelovalo je šest ekipa.

Dvije ekipe izborile su plasman na Državno natjecanje mladih Hrvatskog Crvenog križa, a jedna od njih je i naša ekipa podmlatka.

Na natjecanju su sudjelovale ekipe Gradskog društva Crvenog križa Zadar, Biograd, Šibenik i Drniš, ukupno šest ekipa u dvije kategorije, četiri ekipe podmlatka (osnovna škola) i dvije ekipe mladih (srednja škola).

Natjecatelji su se natjecali na šest radnih pozicija od čega su četiri radne pozicije bile pisane provjere. Dvije radne pozicije bile su iz pružanja prve pomoći sa realistično prikazanim situacijama i ozljedama.
- provjere znanja o Hrvatskom Crvenom križu
- provjere znanja o Međunarodnom humanitarnom pravu, ljudskim pravima i pravima djeteta i
- provjere znanja iz Prve pomoći.

Gradsko društvo Crvenog križa Drniš u kategoriji podmladak, predstavljale su učenice OŠ Antuna Mihanović Petropoljskog u sastavu: Iris Križanović (7.b) - vođa ekipe, te članice ekipe Karla Mihaljević (7.b), Marija Drezga (7.a), Mia Grubišić (7.a) i Lea Višić (8.c).

U kategoriji mladih pobijedila je ekipa GDCK Šibenik - Medicinska škola Šibenik, a u kategoriji podmlatka pobijedila je naša ekipa - ekipa GDCK Drniš - OŠ Antuna MihanovićPetropoljskog Drniš. Ove dvije ekipa predstavljat će nas na Državnom natjecanju mladih Hrvatskog Crvenog križa, koje će se održati 13. svibnja 2023. godine u Zagrebu.