Večer poezije
Autor: Lorena Sedlar Barišić, 29. 3. 2019.

U četvrtak, 21. 3., u našoj školi održana je druga Večer poezije čime je obilježen Svjetski dan poezije. U događaju koji su organizirale učiteljice hrvatskoga jezika Anita Đidara i Marina Matić te učiteljica talijanskoga jezika Antonija Brakus Pivčević sudjelovali su učenici sedmih razreda Matične škole. Večer je upotpunio cijenjeni gost Đuro Perlić, a program spretno vodila učenica osmog razreda Magdalena Čulina.

Večer je otvorio cijenjeni gost Đuro Perlić svojim osvrtom i izlaganjem o važnosti ljubavi i prisjećanjem na svoje ljubavi iz školskih klupa.

Podijeljeni u četiri ekipe – Cesarić, Tadijanović, Matoš i Kaštelan – učenici su tijekom večeri, izvršavali nekoliko zadataka čime su pokazivali svoje znanje, pjesničko umijeće i spretnost te se ujedno i  natjecali za slatku nagradu – košaru slatkiša.

Nakon završenog zadatka, sljedilo je interpretativno čitanje ljubavnih stihova poznatih hrvatskih pjesnika u izvedbi učenika Ive Perlić, Lovre Čupića, Anteje Mujan i Maje Silov.

Nakon kratkog predaha učenici su se bacili na idući zadatak – pisanje lirske ljubavne pjesme prema zadanim smjernicama za što su imali petnaest minuta. Pokazali su se prilično spretnima i vještima u pisanju ljubavnih stihova.

Dok su članovi  žirija zbrajali bodove, ekipe su predahnule uz grickalice i piće.  Najveći broj bodova osvojila je ekipa Cesarić, koja je time i odnijela nagradu – slatku košaru. Pratile su je ekipe Matoš, Kaštelan i Tadijanović.​

Donosimo pobjedničku pjesmu.

Ljubav

Na putu do škole,

nemirno srce mi treperi.

Iz klupe u razredu,

tvoj predivni osmijeh poput sunca tražim.

U autobusu za torbu zapnem

samo da mu ruku meku kao oblak taknem.

Dok tvojom mračnom ulicom šetam i u svjetlu te gledam,

pecivo jedem i u snu te ljubim.

Nadamo se da su vas ovi stihovi inspirirali, razvedrili ili makar malo nasmijali! Pozivamo vas da nam se pridružite i sljedeće godine. Vidimo se!