Klikom "miša" do lektire
Autor: Antoaneta Raspudić, 14. 2. 2018.

Učenici 6. i 8. razreda područnih škola Gradac i Drinovci upoznali su se sa projektom eLektira.

Projekt eLektira je predložilo i poduprlo Ministarstvo obrazovanja, znanosti i športa, a realizirali su ga Bulaja naklada i Hrvatska akademska i istraživačka mreža CARNet.

Na mrežnim stranicama http://lektire.skole.hr/ objavljuju se besplatna cjelovita djela hrvatskih i stranih pisaca koji se nalaze na popisu obvezne i izborne školske lektire.

Projekt eLektira je odlična nadopuna upravo manjim školskim knjižnicama koje imaju ili nedovoljan broj školskih lektira ili uopće ne posjeduju određene naslove.

Upravo iz ovog razloga pokrenuta je ova mala edukacija kroz koju se učenike želi upoznati s portalom eLektira koje im može biti od koristi kada nisu u mogućnosti posuditi knjigu u tiskanom obliku, ali im i približiti pojmove eknjiga i eknjižnica.

Učenici su tako jednu lektiru u ovoj školskoj godini čitali putem portala eLektira te su nakon čitanja kao prednosti izdvojili mogućnost „posudbe“ u bilo koje vrijeme, laku dostupnost, jednostavnost pristupa, mogućnost čitanja u mraku smiley, kao i mogućnost da u nedostatku knjiga u školskoj knjižnici mogu jednostavnim klikom miša pronaći ono što ih zanima.