Knjige - od starih do novih

U ovoj školskoj godini knjižničarka Antoaneta Raspudić i pedagoginja Antonia Šindilj osmislile su i pokrenule projekt Knjige – od starih do novih.

Glavni cilj projekta je obnova knjižničnog fonda u područnim školama Oklaj, Gradac i Drinovci. Kroz projekt se učenike upoznaje s različitim mogućnostima recikliranja starih otpisanih knjiga i papira te njihovom prenamjenom u nove ukrasne i uporabne predmete.

Pripreme za božićnu prodajnu izložbu započele su početkom listopada.

U već poznatim terminima Mali knjižničari PŠ Oklaj i PŠ Drinovci zajedno s knjižničarkom izrađivali su ukrasne kutije, božićne vijence, kuglice i anđele od papira i starih knjiga.

Kreativci pozitivci zajedno s pedagoginjom izrađivali su prigodne anđele, božićne kugle i srca te su uživali u svakom novom uratku.

U radionice za obnovu knjižničnog fonda priključili su se i učenici područnih škola iz Vijeća učenika od 1. do 8. razreda koji su izrađivali i ukrašavali svijećnjake od starih knjiga.

Svi uradci od starih otpisanih knjiga i papira bili su izloženi te su se prodavali na božićnim izložbama u centralnoj školi u Drnišu te područnim školama Oklaj, Gradac i Drinovci.

Ukupni prihod od gotovo 3000 kn pomogao je nadopuniti police školskih knjižnica tri područne škole s novim lektirnim i ostalim naslovima.

Zahvaljujemo se svima koji su stvarali uratke te onima koji su ih kupili. smiley