Daruj srce, daruj knjigu

U sklopu projekta Knjige – od starih do novih kojeg su pokrenule pedagoginja Antonia Šindilj i knjižničarka Antoaneta Raspudić u PŠ Drinovci organizirala se akcija Daruj srce, daruj knjigu.

Cilj ovog projekta je upoznati učenike sa mogućnostima recikliranja starih otpisanih knjiga, njihovom prenamjenom u nove ukrasne i uporabne predmete koji će se prodavati na školskim prodajnim izložbama s namjerom obnove knjižničnog fonda.

Kako se 14. veljače uz obilježavanje dana ljubavi Valentinova obilježava i Međunarodni dan darivanja knjiga naši Mladi knjižničari i Kreativci pozitivci pripremili su prigodna srca od starih knjiga i papira koja su učenici i učitelji mogli kupiti po simboličnim cijenama i tim malim poklonom razveseliti dragu osobu.

Akcija je bila uspješna te će sav prihod koji je prikupljen u ovoj akciji ići za nabavu novih lektirnih naslova za našu školsku knjižnicu.

Zahvaljujemo se učenicima i učiteljima koji su se odazvali akciji i na ovaj način pomogli obogaćivanju knjižnog fonda školske knjižnice. smiley