Dan sjećanja na Vukovar
Autor: Ivana Rak, 20. 11. 2017.

Okupljanjem ispred križa crkve Gospe od Ružarija odali smo počast žrtvama grada Vukovara, poginulim hrvatskim braniteljima, civilima, svim koji su ostali bez svojih najmilijih. Iskazali smo zahvalnost onim zbog kojih mi imamo dom i uživamo slobodu.

Sva bol i tuga, ali istovremeno ponos i hrabrost grada Vukovara sažeta je u riječima Siniše Glavaševića. Priča o gradu svjedoči o žrtvi koju je podnio grad Vukovar, ali je i dokaz vjere u bolje sutra.

Bolje sutra čine generacije rođene u slobodi koje bi se trebale sjetiti 18.11. zapaliti svijeću, pomoliti se, pustiti suzu za one kojih više nema, a koji su im dali puno.

Učenici viših razreda naše škole u pratnji ravnatelja, nastavnika i članova stručne službe su molitvom, domoljubnim pjesmama i paljenjem svijeća iskazali zahvalnost i poštovanje prema žrtvama grada Vukovara.