Odlično drugo mjesto na državnom natjecanju iz tehničke kulture, PŠ Drinovci
Autor: Antonia Šindilj, 6. 4. 2017.

Dvoje učenika PŠ Drinovci prvim plasmanom na županijskim natjecanju iz tehničke kulture izborilo se za sudjelovanje na 59. natjecanje mladih tehničara Republike Hrvatske. Državno natjecanje je održano  u primoštenskom Hotelu „Zora“ od 29. do 31. ožujka 2017. godine.

Učenici 8.r Antonio Vlaić i Darija Dželalija natjecali su se u dvije različite kategorije te je učenik Antonio Vlaić osvojio drugo mjesto na državnom natjecanju iz elektrotehnike, a Darija 18. mjesto iz elektronike.  Učenici su se predano pripremali za natjecanje uz mentorstvo nastavnika tehničke kulture Stipe Kasala.

U Primošten je na natjecanje na državnoj razini pozvano 249 mladih tehničara.

Mladi tehničari koji svoje kompetencije stječu u osnovnim školama i udrugama tehničke kulture natjecali su se u jednom od dvanaest područja tehničke kulture (maketarstvo i modelarstvo, graditeljstvo, obrada materijala, strojarske konstrukcije elektrotehnika, elektronika, robotika, automatika, fotografija, modelarstvo uporabnih tehničkih tvorevina, orijentacija i komunikacija te robotsko spašavanje žrtve).

Natjecanje se u svim područjima sastojalo od pisane provjera znanja (u trajanju od 2 školska sata), izrade tehničke tvorevine (8 školskih sati) te predstavljanje tehničke tvorevine svakog natjecatelja (do 5 minuta).

Visoki plasman učenika omogućio im je i sudjelovanje na Modelarskoj ligi koja će se održati 11. travnja 2017. u OŠ Vodice u organizaciji Hrvatske zajednice tehničke kulture.

Čestitke našim učenicima.