Knjiga je prijatelj koji nikada ne razočara...
Autor: Branka Ivić, 8. 11. 2016.

Svatko od nas sjeća se svog prvog susreta s knjigom. Knjige su poput dobrih prijatelja s kojima dijelimo dobro i zlo. I naši su prvašići prvi puta se susreli s pojmom lektire, ali na vrlo zanimljiv način. Povodom Mjeseca hrvatske knjige, a uz pomoć nastavnice Marije Jenjić i naših osmaša, naši su prvašići shvatili da čitanje lektire može biti itekako zabavno. Dramatizacijom pripovjednog teksta Grimmove ''Crvenkapice'' glavni likovi toga djela prošetali su prvim razredom.

Tako su se na sceni, koju su osmaši osmislili, našli Crvenkapica, bakica, zločesti vuk, ali ii hrabri lovci koji su spasili naše likove od zločestog vuka. Scenskom izvedbom ''Crvenkapice'' , osmašice i osmaši na taj su način prikazali da svako književno djelo kojeg čitamo može biti zabavno i vrlo poučno. Pod geslom ''Čitajmo 100 na sat'', naši su maleni shvatili da svaka knjiga koju čitamo ima dušu i da nas može naučiti svemu. Svaku knjiga je vrijedna. Što više čitamo knjige, obogaćujemo svoje znanje. Trebamo shvatiti da su  knjige najbolje društvo svakog čovjeka. Zato, čitajmo sto sat!